Sukulenty – jedna z najciekawszych roślin do hodowli

Kosy ogrodowe
25 września, 2019
Soki warzywne dieta i korzyści z niej płynące
14 listopada, 2019
Pokaż wszystkie

Sukulenty – jedna z najciekawszych roślin do hodowli

Rośliny doniczkowe od zawsze cieszyły się sympatią i są chętnie hodowane zarówno w domu, jak i w firmie. Znane są one także jako rośliny gruboszowate.

Sukulenty to grupa roślin, które w ramach ewolucyjnego przystosowania się do egzystowania w ciężkich klimatycznie warunkach, takich jak na przykład pustynia czy step, wykształciły tkanki, w których gromadzą zapasy wodę. Tkanki te mogą znajdować się zarówno w liściach, jak i łodygach, oraz korzeniach.

Cieszą się one ogromną popularnością wśród roślin doniczkowych z kilku powodów. Po pierwsze, zazwyczaj są łatwe w uprawie i nie wymagają dość częstego podlewania. Trzeba bardzo się starać, aby sukulent usechł. Niektóre z nich wystarczy podlewać jedynie okazjonalnie.

Rośliny gruboszowate i ich główne zalety

Sukulenty posiadają też piękne, niezwykle egzotyczne kształty i często wyglądają jak rośliny nie z tego świata. Można wykorzystywać je do ciekawych aranżacji i różnego rodzaju kompozycji. Kilka sukulentów różnych gatunków w jednej donicy z ziemią pokrytą kamyczkami jest bardzo gustowną i przede wszystkim także naturalną ozdobą domu, a także biura.

Sukulenty są także cenione za swoje kwiaty, jeżeli je posiadają. Sukulenty kwitnące rodzą kwiaty, które zachwycają formą i kolorem. Jednym z najpopularniejszych sukulentów kwitnących jest na Selenicereus, którego naturalnym obszarem występowania są Karaiby i Ameryka Centralna, a także północna część Ameryki Południowej. Selenicereus wiosną rodzi kwiat o niesamowitej woni, który jednak więdnie po zaledwie kilku godzinach.

Wiele sukulentów posiada też właściwości lecznicze, a przykładem chyba najpopularniejszego leczniczego przedstawiciela tych roślin jest popularny aloes, który również jest niezwykle łatwy w uprawie i rozmnażaniu. W dość krótkim czasie można wyhodować wiele roślin, które przeznaczy się do celów domowego leczenia wielu chorób, robiąc na przykład domowy sok z aloesu czy rozmaite aloesowe kosmetyki.

Sukulenty kwitnące i nie tylko

Innym popularnym sukulentem jest również popularna u nas żyworódka, która nie tylko pięknie wygląda, ale działa też silnie immunostymulująco.

W większych miastach znajdzie się niejeden oferujący sukulenty sklep, jednak i w mniejszych miejscowościach jest wielu hodowców tych roślin, którzy sprzedają sadzonki. Warto więc odkryć niesamowity świat sukulentów, przystrajając nimi dom lub biuro.

Najlepszą ofertę odnajdziesz na https://sklep.tomaszewski.pl/27-sukulenty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *