Stylowe akcesoria do szkoły – piórnik ze skóry

męskie portfele skórzane
Jaki prezent dla mężczyzny wybrać?
24 stycznia, 2020
Pokaż wszystkie

Stylowe akcesoria do szkoły – piórnik ze skóry

Piórnik ze skóry

Nastolatki przywiązują dużą wagę do mody i stylu. Często wybierają plecaki, które wyglądają elegancko. Bywają one wykonane ze sztucznej lub prawdziwej skóry. Materiał ten jest bardzo uniwersalny – można z niego wyprodukować liczne akcesoria. Skórzane rękawiczki, kurtki, plecaki, portfele i torebki to nie wszystko. Obecnie coraz większą popularność zyskuje piórnik ze skóry. Jakie są jego zalety?

Skórzany piórnik – wytrzymały i elegancki

Piórnik to podstawa wyposażenia szkolnego. Musi być wytrzymały, aby przetrwać przynajmniej rok bardzo częstego otwierania, zamykania i transportowania. Skórzany piórnik jest równie trwały, co bawełniany, a dodatkowo wygląda bardziej efektownie. Takie piórniki są dostępne w wielu kolorach i wzorach, a łączy je ciekawy materiał wykonania. Piórniki skórzane mogą być zdobione frędzlami ze skóry zamszowej lub innego materiału. Suwak jest wytrzymały, a czasami można spotkać piórniki zamykane na zatrzask.

Jakie inne szkolne akcesoria mogą być wykonane ze skóry? Kupując piórnik skórzany, możemy chcieć, aby inne wyposażenie pasowało do niego. Oczywistym wyborem jest skórzany plecak. Jeśli jest wysokiej jakości, będzie służył uczniowi przez lata. Poza tym, w niektórych sklepach można dostać notesy w oprawie ze sztucznej skóry. Być może nie sprawdzą się jako zeszyty szkolne ze względu na wysoką cenę, lecz mogą być przydatne dla własnego użytku. Można w nich zapisywać ważne zadania do wykonania, terminy sprawdzianów i inne informacje, które powinny znaleźć się poza zeszytami przedmiotowymi.

Piórnik skórzany, który wybrać?

Jak dbać o piórniki skórzane? Można je delikatnie czyścić wilgotną ścierką. Przede wszystkim należy unikać ich zabrudzenia – nie rysować po nich pisakami i cienkopisami. Aby zapobiec zniszczeniu piórnika, nie wypychamy ich do pełna przyborami szkolnymi. Jeśli nie wszystkie narzędzia się mieszczą, warto pomyśleć o dodatkowej saszetce na ołówki lub flamastry.

Piórnik ze skóry to dobry pomysł na prezent. Jest ciekawszy, niż zwykły piórnik z bawełny lub poliestru, a wciąż praktyczny. To doskonałe połączenie przydatnego prezentu i estetycznego dodatku. Jeśli znamy kogoś, komu spodobałby się piórnik skórzany, warto kupić go w prezencie na najbliższą okazję. W końcu popularność tego akcesorium nie jest przypadkowa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *