Mauritius – wspaniała afrykańska przygoda

Masaż w Warszawie
12 lutego, 2019
Czym jest decoupage?
22 lutego, 2019
Pokaż wszystkie

Mauritius – wspaniała afrykańska przygoda

Mauritius, a właściwie Republika Mauritiusu, jest wyspą położoną na Oceanie Indyjskim ok. 2,4 tys. kilometrów od południowo-wschodniego wybrzeży Afryki. Turkusowa woda i białe plaże przyciągają rzesze turystów spragnionych rajskiego klimatu.

Nazwa wyspy pochodzi od imienia holenderskiego księcia Maurycego Orańskiego. Kolonialna przeszłość i wielokulturowość obecne są tutaj na każdym kroku, wpływy francuskie znajdują swoje odbicie w architekturze, a kreolskie i indyjskie – w miejscowej kuchni. 

Wyspa jest urozmaicona pod względem przyrodniczym i geograficznym. We wnętrzu skrywa się wysoki i rozległy płaskowyż porośnięty lasami deszczowymi. Przez jego teren wytyczono blisko 50 km tras, które stanowią wielką atrakcję dla amatorów trekkingu. 

Na południowym i zachodnim wybrzeżu rozciągają się wspaniałe piaszczyste plaże, sprzyjające leniwemu wypoczynkowi. Chętni do uprawiania sportów wodnych znajdą dla siebie dobre warunki na północnym wybrzeżu, zaś na wschodnim miłośnicy nurkowania mogą podziwiać rafę koralową.

Ta wyspa to jedna z najatrakcyjniejszych afrykańskich destynacji. Rezerwaty przyrody, parki narodowe i wspaniały ogród botaniczny, muzea i pola golfowe, stara kolonialna stolica, malownicze miejscowości i wygodne kurorty oraz piękne plaże czekają na turystów odwiedzających Mauritius Wakacje na wyspie pozwalają spędzić czas w sposób bardzo urozmaicony. 

Oficjalnym językiem jest angielski, ale równie często używanym jest francuski i kreolski. Lokalną walutą jest rupia maurytyjska (MUR).

Aby dowiedzieć się więcej odwiedź nas na:

Mauritius

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *