Jak wybrać rower górski?

Konstrukcje stalowe kraków
2 sierpnia, 2019
Zmiany w sypialni
16 września, 2019
Pokaż wszystkie

Jak wybrać rower górski?

Jazda na rowerze to prawdziwa przygoda i przyjemność, ale tylko pod warunkiem, że możemy jechać na rowerze, który jest idealnie dobrany do warunków, w których jeździmy. Jak dobrać rower idealny do dalekich wypraw, dzięki którym zwiedzimy okoliczne tereny?

Rower górski jest najlepszym wyborem na nasze drogi. Jest to idealny kompromis w kwestii pozycji między komfortem, a sportową sylwetką. Idealnie jeździ się na nim po bezdrożach, jak i asfaltowych drogach. Na co zwrócić uwagę wybierając rower górski?

Rama czyli rowerowy kręgosłup
Podstawowym elementem, na którym należy się skupić wybierając rower to rama. Każdy producent ma swoją, niepowtarzalną konstrukcje ramy. Rower giant, który będzie miał dobrej jakości, lekką ramę posłuży nam wiele, wiele lat. Musimy pamiętać, że dużo łatwiej jest wymienić poszczególne elementy roweru niż ramę, na której opiera się cała konstrukcja roweru. Dlatego jest ona tak ważna i trzeba dokładnie przemyśleć jej wybór.

Jakie materiały?
Górskie jednoślady giant bardzo często mają ramę aluminiową bądź z karbonu. Zdarzają się również rowery górskie, których rama to nadal ciężka stal. Materiał, z którego wykonana jest rama ma bardzo duży wpływ na cenę. Dobrą propozycją są rowery giant, których rama wykonana jest z aluminium. Masa ich nie jest duża, a cena jest przystępna. Rama wykonana z karbonu jest lżejsza. Niestety to widać w cenie roweru, która zazwyczaj jest wyraźnie wyższa.

Jak wybrać koła?
W rowerach górskich tradycyjnie możemy zastosować koła 26 cali, 27,5, czy 29 cali. Większe koła powoli wypierają te małe. Dzięki temu można osiągnąć większe prędkości. Warto jednak pamiętać, że niższe osoby, których wzrost waha się w granicach 160 cm na większych kołach mogą odczuwać dyskomfort. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem mogą być koła pośrednie, czyli 27,5 cali.

Wybierając rower warto się do tego dobrze przygotować, w końcu porządny rower giant możemy kupić raz na kilka lat i na pewno jazda nim sprawi dużą przyjemność, a okoliczne miejscowości przestaną być tajemnicą

Więcej dowiesz się na: https://sklep.biker-house.pl/rowery/rowery-giant.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *