Jak często myć psa?

Dlaczego pies jest świetnym przyjacielem dla Twojego dziecka
26 czerwca, 2018
Pokaż wszystkie

Jak często myć psa?

Cute Dog Wash Dog Mammal Animal Laundry Day Pet

Najbardziej precyzyjną odpowiedzią na częstotliwość kąpieli psów jest, to zależy od niej sierść Twojego psa, produkcja naturalnego olejku skórzanego i zabawa na świeżym powietrzu mają wpływ na liczbę kąpieli, których potrzebuje Twój pies, oraz na ich częstotliwość. Dobrą zasadą jest kąpanie psa co najmniej raz w miesiącu, kiedy tylko się brudi lub pachnie.

 

Mycie psa a rasa

Znajomość specyfiki rasy i zdrowia Twojego psa pomoże określić, jak często będzie się go kąpał. Niektóre rasy

wymagają częstszych kąpieli w celu utrzymania włosów w czystości i usunięcia nadmiaru olejków, podczas gdy inne mogą cierpieć na suchą skórę i zniszczone włosy, jeśli są zbyt często kąpane. Psy z alergiami skórnymi lub wysypkami mogą wymagać częstszych kąpieli, aby utrzymać skórę w czystości i ułatwić jej gojenie się. Jeżeli Twój pies często bawi się na zewnątrz, należy go kąpać co najmniej raz w tygodniu, aby usunąć brud lub ukryte pasożyty, które mogą nie być oczywiste.

 

Jaki szampon wybrać dla psa?

Używaj szamponu dla psów lub delikatnego szamponu dla dzieci i odżywki dla psów, jeśli to konieczne, aby

kontrolować suchą, unoszącą się na muchach sierść. Miej szczoteczkę lub grzebień pod ręką, aby pomóc w ćwiczeniu styczności i co najmniej jeden duży ręcznik. Bawełniane kuleczki dobrze działają, zapobiegając przedostawaniu się wody do uszu psa podczas kąpieli i pomagają usuwać plamy po łzach na twarzy.

Jak myć psa?

Jeśli to możliwe, zacznij kąpać psa jak najwcześniej i jak najwcześniej, aby nie straszyć go i nie ulec urazom. Przed kąpielą należy go szczotkować, aby usunąć luźne włosy, a także rozbić maty lub bransolety, zanim zamoczą się i będą trudniejsze do usunięcia. Umieść ręcznik lub inny antypoślizgowy materiał w wannie lub zlewozmywaku, aby zapewnić mu trakcję i utrzymać go w stałej pozycji. Delikatnie wmasuj szampon w jego włosy, pracując od ramion do ogona, a następnie dokładnie spłucz, aby usunąć wszystkie ślady. W razie potrzeby nanieść odżywkę i dokładnie spłukać.

Na co zwrócić uwagę przy myciu Psa?

Unikaj nakładania szamponu na twarz psa i używaj wody do jego dokładnego spłukania w przypadku dostania się do oczu. Wytrzeć twarz ściereczką do prania. Nie używaj u psów szamponów dla kotów ani zwykłych ludzkich szamponów, ponieważ ich formuły zostały specjalnie opracowane dla psów o różnym pH. Trzymaj ręce na nim przez cały czas, aby zapobiec ucieczce lub upadkowi. Bądź gotowy na ręcznik po ostatnim płukaniu, ponieważ będzie chciał dać dobry wstrząs do wyschnięcia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *