Czy powinno się kąpać kota?

Dlaczego pies jest świetnym przyjacielem dla Twojego dziecka
26 czerwca, 2018
Co na ściany do kuchni?
21 września, 2018
Pokaż wszystkie

Czy powinno się kąpać kota?

Pielęgnacja ogólna jest ważnym elementem dobrego stanu sierści i skóry kota, ale jak łatwo jest to osiągnąć i jak często będzie zależało od niego.

Jak wielu właścicieli zwierząt wie, niektóre koty stają się bardzo wzburzone lub nawet agresywne podczas kąpieli. Z drugiej strony, niektóre koty pozwolą na łatwe rutynowe pielęgnacje.

Jak często powinienem kąpać kota?

 

Wiele kotów, zwłaszcza z krótkimi płaszczami, jest dobrym samoopiekunem i rzadko wymaga kąpieli. Kąpiel jest jednak odpowiednia w każdym przypadku, gdy chcesz, aby Twój koci przyjaciel był czysty i miał świeży zapach.

Częstotliwość będzie zależeć od długości i rodzaju sierści, zachowań samokarmicznych, poziomu aktywności, środowiska i ogólnego stanu zdrowia – mniej kąpieli dla kotów w dobrym zdrowiu i częstsze kąpiele dla kotów z określonymi problemami zdrowotnymi. Właściciele zwierząt powinni również mieć świadomość, że nadmierna kąpiel, stosowanie surowych lub suchych produktów może powodować matową sierść i suchą, łuszczącą się, a czasem swędzącą się skórę.

Inne potrzeby w zakresie pielęgnacji ciała

W zależności od niezależnych przyzwyczajeń kota, dodatkowe potrzeby związane z pielęgnacją mogą się różnić w zależności od zwierzęcia. Istnieje jednak kilka zabiegów pielęgnacyjnych, w których niektóre koty potrzebują niewielkiej pomocy. Weź pod uwagę indywidualne potrzeby Twojego zwierzęcia, w tym obcinanie paznokci, czyszczenie uszu, szczotkowanie i rozmywanie, jeśli jest to odpowiednie dla typu włosów Twojego kociego towarzysza.

Podczas gdy wielu odważnych właścicieli zwierząt może opracować wykonalne plany pielęgnacji w domu, lekarz weterynarii może polecić miejscowego pielęgniarza, który specjalizuje się w tych i innych usługach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *