Solanki i ich dobroczynny wpływ na organizm

Jak wybrać odpowiedni odkurzacz hotelowy?
Grudzień 11, 2018
Dieta sokowa – co to takiego?
Styczeń 17, 2019
Pokaż wszystkie

Solanki i ich dobroczynny wpływ na organizm

Odprężająca kąpiel to dla ciała i duszy niezwykły odpoczynek. Rzadko, kiedy możemy zapewnić sobie odpowiednie warunki w domu do tego, aby efektywnie wypocząć. Jednak warto skorzystać z udogodnień i możliwości, jakie są dzisiaj dostępne, takich jak kąpiele solankowe, które znane są między innymi ze swoich uspokajających i odprężających właściwości.

Solanki i ich wpływ na organizm

Do stworzenia prawdziwej solankowej terapii potrzebna jest woda chlorkowo-sodowa o stężeniu powyżej 1,5% lub woda słona o tym samym stężeniu. Tylko takie stężenie może mieć zdrowotny wpływ na organizm. Kąpiel w takiej wodzie powoduje, że organizm opuszczają wszelkie zanieczyszczenia oraz toksyny. Natomiast zawarte w niej minerały są przez niego wchłaniane. Dzięki takiemu działaniu cały organizm zostaje praktycznie natychmiast odżywiony. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele związków wchłanianych jest za pośrednictwem skóry, również toksyny, które są w powietrzu. Docierają one do organizmu zanieczyszczając go. Solanki do kąpieli to jeden ze sposobów oczyszczenia całego ciała. Dzięki nim możemy poczuć się zdrowsi oraz bardziej wypoczęci.

Mgiełki solankowe i ich możliwości

W wyjątkowych sytuacjach, z dobroczynnych właściwości solanki możemy skorzystać również w domowych warunkach przy pomocy mgiełki solankowej. Warto poznać ten produkt, gdyż jest on wspaniałym wspomagaczem leczenia takich chorób i dolegliwości, jak schorzenia górnych dróg oddechowych, czy też astmy oskrzelowej lub rozedmy. Natomiast dzięki jego rozpyleniu w domowym powietrzu, możemy je nawilżyć, oczyścić, a także wzbogacić w tak cenny pierwiastek, jakim jest jod. To również z jego powodu mgiełka wspomaga lecznicze właściwości na przykład inhalacji, płukania ust i gardła. Chociaż stężenie jodu jest najwyższe w tym roztworze, to nie jest to jedyny jego ważny składnik. Znajduje się w nim seria anionów i kationów, które mają niezwykłe znaczenie dla zdrowia całego organizmu. Dlatego też, tak często mgiełka solankowa używana jest w lecznictwie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *