Czy powinno się kąpać kota?

Dlaczego pies jest świetnym przyjacielem dla Twojego dziecka
Czerwiec 26, 2018

Czy powinno się kąpać kota?

Pielęgnacja ogólna jest ważnym elementem dobrego stanu sierści i skóry kota, ale jak łatwo jest to osiągnąć i jak często będzie zależało od niego.

Jak wielu właścicieli zwierząt wie, niektóre koty stają się bardzo wzburzone lub nawet agresywne podczas kąpieli. Z drugiej strony, niektóre koty pozwolą na łatwe rutynowe pielęgnacje.

Jak często powinienem kąpać kota?

 

Wiele kotów, zwłaszcza z krótkimi płaszczami, jest dobrym samoopiekunem i rzadko wymaga kąpieli. Kąpiel jest jednak odpowiednia w każdym przypadku, gdy chcesz, aby Twój koci przyjaciel był czysty i miał świeży zapach.

Częstotliwość będzie zależeć od długości i rodzaju sierści, zachowań samokarmicznych, poziomu aktywności, środowiska i ogólnego stanu zdrowia – mniej kąpieli dla kotów w dobrym zdrowiu i częstsze kąpiele dla kotów z określonymi problemami zdrowotnymi. Właściciele zwierząt powinni również mieć świadomość, że nadmierna kąpiel, stosowanie surowych lub suchych produktów może powodować matową sierść i suchą, łuszczącą się, a czasem swędzącą się skórę.

Inne potrzeby w zakresie pielęgnacji ciała

W zależności od niezależnych przyzwyczajeń kota, dodatkowe potrzeby związane z pielęgnacją mogą się różnić w zależności od zwierzęcia. Istnieje jednak kilka zabiegów pielęgnacyjnych, w których niektóre koty potrzebują niewielkiej pomocy. Weź pod uwagę indywidualne potrzeby Twojego zwierzęcia, w tym obcinanie paznokci, czyszczenie uszu, szczotkowanie i rozmywanie, jeśli jest to odpowiednie dla typu włosów Twojego kociego towarzysza.

Podczas gdy wielu odważnych właścicieli zwierząt może opracować wykonalne plany pielęgnacji w domu, lekarz weterynarii może polecić miejscowego pielęgniarza, który specjalizuje się w tych i innych usługach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *